כושר ובריאות
 
הריון ולידה
 
דיאטה ותזונה
דיאטה ותזונה
 
טיפים לתזונה וכושר בחגיםבחזרה לגזרה לאחר לידההקשר בין תזונה לעור הפניםדיאטה נשיתמיתוסים על מוצרי חלבחלב והקשר לבריאות עצם ומשקלעונת מעבר וההשפעות על התזונהכאבי מחזור ותזונה מאוזנתמיתוסים בתזונההרגלי תזונה למשפחהההפתעות הטובות בביצההאם הביצה טרייה?מיתוסים נפוצים על חלב מוצריובישול בריאכיצד לנהוג עם מאכלים בקיץ?10 טיפים לתזונה מותאמת בקיץמהו האריתריתול?מתרעננים תוך כדי תנועהמבנה גוף וההיבט התזונתיטיפים תזונתיים לסטודנטיםחופשה בחו"ל-הלכה הדיאטה?הכורכום-לא רק תבליןמה בין סוכרת, תזונה וספורט?התנהגות אכילה בקיץחג החנוכה, סופגניות ומה שבינהןתה - המשקה החורפי הבריא ביותרתה ירוק זה כל הסיפור...להתחיל דיאטהשתית מים בחורףחילוף חומרים בקרב נשיםתוויות מזוןמרכיבי תזונה חיונייםהשמנה במאה ה 21יום שישי את יודעתלעבור את החג בשלוםיום העצמאותהילד לא אוכל פירות וירקותעקרונות הבישול הדיאטטיתזונת ילדים בחופש הגדולעשרת העקרונות לתזונה נכונהמפסיקים לנשנש!הקיץ חלף והסתיו הגיעטיפים לחג חנוכהטיפ מסנדי - צריכה נבונה של בקרטיפ מסנדי - אוכלים בחוץלא על הסנדוויץ לבדועבודה במשמרותמה אוכלים לפני ואחרי אימוןהקשר בין ספורט, תזונה ושיערצריכה נבונה בעידן היוקר והשפעתזונת נשיםסלטים וירקות ומה שבניהםצלוליט"מאסטר שף" לתזונה כשיוצאים למסעדה10 מזונות על וטרדנטים שעדיין לא טעמתןקניות לראש השנההשמנה בטניתארוחת ביניים משביעהטיפים תזונתיים לאורח חיים בריאויטמין Cחמוציותפתיתאלטמן מטיסים אותך לאולימפיאדהקפה שחור: אם רצים כן שותיםמליון קערות חסה לא יהפכו אותך לרזה!הרצאה תזונת האם בהריון והנקהעשר סיבות לשתיית קפה
נערות וילדות
 
תרגילי כושר סטודיו סי
 

האם הביצה טרייה?

סיכון מחושב – האם הביצה טרייה ??

כל הביצים, בין אם אורגניות או מפשוטות העם (והלול), מועברות לאחר ההטלה לתחנות המיון, שם הן עוברות שיקוף כדי לוודא שאינן פגומות, ובדיקה ידנית שבה מנופות הביצים הסדוקות, השבורות והמלוכלכות. על קליפת כולן מודפסים נתוני הבדיקה. תהליך המיון והשיווק אורך 72 שעות לכל היותר, ואחריו הביצים יכולות להישאר על המדף עוד 16 יום.
כשמדובר בביצים יש לתאריך חשיבות רבה, משום שביצים לא טריות עלולות להכיל חיידקים כמו סלמונלה, שפגיעתם מסכנת חיים. כדי להימנע מכך מומלץ לשמור את הביצים בקירור כאשר הצד המחודד כלפי מטה, ולהקפיד שיהיו טריות ככל האפשר. ביצים חיות עלולות להכיל את חיידק הסלמונלה המסוכן לבריאות, במיוחד לנשים בהריון. על כן ההמלצה היא לאכול אך ורק ביצים שבושלו או טוגנו בצורה מלאה. יש אפילו מחמירים, הממליצים לא לאכול שום ביצה שאינה מבושלת עד הסוף - למשל: ביצה רכה, או ביצת־עין שהחלמון בה נוזלי.
 

איך יודעים שהביצה טרייה?
1) לפי התאריך האחרון לשימוש המוטבע על גבי הקליפה.
2) באמצעות בדיקה ביתית: אם החלבון (לבן) יציב, והחלמון (צהוב) בעל מתאר עגול ונפוח, הביצה טרייה. חלבון "נוזלי" וחלמון "שטוח", מעידים על שהות ארוכה על המדף.
3) בעת שבירת הביצה, תוכן הביצה צריך להישפך באופן אחיד, אם נשפך קודם החלמון והחלבון אחריו באיחור תוך הדבקות לדפנות – הביצה לא טרייה.
4) אתם עדיין לא בטוחים שהביצה טובה? אם היא שוקעת בקערת מים עד קרקעיתה, היא טרייה מאוד. אם היא "עומדת" ומתנדנדת, כנראה שאינה טרייה, אף שהיא בכל זאת עשויה
     להיות ראויה למאכל. אם הביצה צפה, רצוי לוותר עליה.

לבריאות! 

מחלקת הדיאטה סטודיו c

פרטים והרשמה