כושר ובריאות
 
הריון ולידה
 
דיאטה ותזונה
דיאטה ותזונה
 
טיפים לתזונה וכושר בחגיםבחזרה לגזרה לאחר לידההקשר בין תזונה לעור הפניםדיאטה נשיתמיתוסים על מוצרי חלבחלב והקשר לבריאות עצם ומשקלעונת מעבר וההשפעות על התזונהכאבי מחזור ותזונה מאוזנתמיתוסים בתזונההרגלי תזונה למשפחהההפתעות הטובות בביצההאם הביצה טרייה?מיתוסים נפוצים על חלב מוצריובישול בריאכיצד לנהוג עם מאכלים בקיץ?10 טיפים לתזונה מותאמת בקיץמהו האריתריתול?מתרעננים תוך כדי תנועהמבנה גוף וההיבט התזונתיטיפים תזונתיים לסטודנטיםחופשה בחו"ל-הלכה הדיאטה?הכורכום-לא רק תבליןמה בין סוכרת, תזונה וספורט?התנהגות אכילה בקיץחג החנוכה, סופגניות ומה שבינהןתה - המשקה החורפי הבריא ביותרתה ירוק זה כל הסיפור...להתחיל דיאטהשתית מים בחורףחילוף חומרים בקרב נשיםתוויות מזוןמרכיבי תזונה חיונייםהשמנה במאה ה 21יום שישי את יודעתלעבור את החג בשלוםיום העצמאותהילד לא אוכל פירות וירקותעקרונות הבישול הדיאטטיתזונת ילדים בחופש הגדולעשרת העקרונות לתזונה נכונהמפסיקים לנשנש!הקיץ חלף והסתיו הגיעטיפים לחג חנוכהטיפ מסנדי - צריכה נבונה של בקרטיפ מסנדי - אוכלים בחוץלא על הסנדוויץ לבדועבודה במשמרותמה אוכלים לפני ואחרי אימוןהקשר בין ספורט, תזונה ושיערצריכה נבונה בעידן היוקר והשפעתזונת נשיםסלטים וירקות ומה שבניהםצלוליט"מאסטר שף" לתזונה כשיוצאים למסעדה10 מזונות על וטרדנטים שעדיין לא טעמתןקניות לראש השנההשמנה בטניתארוחת ביניים משביעהטיפים תזונתיים לאורח חיים בריאויטמין Cחמוציותפתיתאלטמן מטיסים אותך לאולימפיאדהקפה שחור: אם רצים כן שותיםמליון קערות חסה לא יהפכו אותך לרזה!הרצאה תזונת האם בהריון והנקהעשר סיבות לשתיית קפה
נערות וילדות
 
תרגילי כושר סטודיו סי
 

אכילת פירות וירקות אצל ילדים

הילד לא אוכל פירות וירקות – מה עושים?

מי מאתנו לא נתקל בבעיה - הילד לא אוכל פירות ועל ירקות אין בכלל על מה לדבר.

ברור, כי לא ניתן לוותר על מרכיבים אלו בתפריט ובמיוחד לא של ילדינו. פירות וירקות חיוניים ביותר מאחר והם מספקים לגוף מינרלים וויטמינים אנטיאוקסידנטים ורכיבים נוספים הנחוצים לפעילות תקינה של הגוף , למניעת מחלות שונות . כמו כן, הם מספקים סיבים תזונתיים המאפשרים פעולת מעיים תקינה. כדי להנות משפע הבריאות וההגנה שמספקים הירקות והפירות ההמלצה - להקפיד על אכילת 5 פירות וירקות ביום לפחות ובצבעים שונים. לצבעים השונים של הפירות והירקות יש משמעות רבה.
 

איך נוכל לעודד את ילידנו לצרוך מרכיבים חשובים אלו?

  • סלטים בצורות שונות - כשמדובר בילדים קטנים מאוד, אפשר להכין פרצופים מירקות ולסדר יחד את הירקות בצלחת.
  • ירקות אפויים - ניתן לאפות תפוחי אדמה חתוכים בצורה של צ'יפס, גם מבטטות וגזר.
  • טבלת ירקות ופירות שבועית - ניתן להחליט במשך כל ימות השבוע אוכלים משהו שונה ממגוון הירקות והפירות ולציין בפני הקטנים שבכל פעם מי שאכל את כל המנה למעשה קיבל עוד ויטמין חשוב לגוף שלו.
  • דוגמא אישית - נושא אכילה של מזון בריא ואיכותי לילדיכם חייב להיות גם מושא למזונכם האישי ולא רק של ילדיכם. חשוב לאכול את אותם מזונות ולאכול לצד ילדיכם.
    מומלץ מאוד לשבת יחד עם הילדים סביב השולחן ולאכול יחדיו.
  • נגישות - דאגו לכך שבסלון או במטבח תמיד תהיה סלסלת פירות זמינה.
  • נשנוש עם תוספת - למדו את ילדכם לנשנש ירקות עם מטבלים שונים כמו רצועות מלפפון, גזר עם מטבלים כגון אבוקדו, טחינה וגבינה ...

 

הרגלי אכילה נכונים בגילאים הצעירים זו מתנה גדולה מאוד שאתם ההורים יכולים להעניק לילדם.

נכתב: דיאטנית קלינית רשת סטודיו C

פרטים והרשמה