כושר ובריאות
כושר ובריאות
 
טיפים לכושר ובריאותדבקות בספורטהתרגול הגופני למניעת כאבי גבפעילות גופנית, תזונה והארכת תוחלת החייםעיצוב וחיטוב לנשיםתופעת ורידים ברגליים בקיץהפסקת עישון ללא עלייה במשקלכללים לעבודה נכונה בביתשבירת מיתוסים בפעילות גופניתהדרך לבריאות טובהסגולות התהיציבה נכונה וכושר בחגיםאחרי החגיםטיפים לבחירת התעמלותהשפעת הורים על אורח חיים בריאחכמים בשמשהתעמלות משפחתיתהקיץ הגיע - מהי זיעה?כושר והקשר לתהליך הרזייהחזרה לשיגרת הדיאטהמדברות בריאותפרוייקט בסימן החורףתרגילי הרפייה למלחמהפעילות גופנית בחורףאת, הספורט והחיים שלךחשיבות הפעילות הגופניתחשיבות שיעור איזון הגוףפעילות גופנית ואיכות חיינומה זה סטיילינג?מאת רותי טרבסבריאות וכושר בפסחשמירה על כושר בחגים ובחופשותלחטב את המוחתרגילים לקראת הקיץטיפים לשנה חדשהגיל המעברפרוביוטיקהטיפים ותרגילים לישיבה מול מחשבחיזוק רצפת האגןפיגמנטציה ושמירה על עור בריאתרגילי כושר לשחרור בטיסהאיך בוחרים חזיית ספורט ?הפלייליסט המוצלח לפעילות אירוביתהשפעת הפעילות הגופנית על דיכאוןעשר דרכים בהן פעילות גופנית משפיעה לטובה על חייךבריאות השיערלהרגיש טוב עם עצמךטיפוח העור בחורףהשפעת פעילות גופנית על דימוי הגוףסודות בזוגיותמהי זיעה?שרירי בטןכשאת מרגישה טוב, את נראית טובהכושר להתמידנראית כמו שאני מרגישהחידוש עור הפנים לקראת החורףחשיבות פעילות גופנית לאיכות חיינוחכמות בשמשתוצאות הפסקת אימון על בסיס קבועFEMILIFT : ניתוח OUT – לייזר INתקנון הגרלה טיסה למילאנו או לונציה
הריון ולידה
 
דיאטה ותזונה
 
נערות וילדות
 
תרגילי כושר סטודיו סי
 

מאמר בנושא בחירת חזיית ספורט

חזיית ספורט היא בגדר חובה עבור כל אחת שמעוניינת להתחיל ולעסוק בפעילות גופנית בצורה קבועה או חובבנית.

במאמר זה נספק לכן את כל הנקודות החשובות ביותר אודות חזיית ספורט.

חזיית ספורט
חזיית ספורט אמורה לספק תמיכה מקסימאלית בזמן פעילות ספורטיבית. תמיד יש לבחור בחזייה איתה נוח לכן. חזייה שעשויה מבד נושם ואנטי בקטריאלי, ללא ברזלים וחזייה שיושבת היטב על הגוף בכל שלב של הפעילות הגופנית. נשים רבות אינם יודעות שקניית חזיית ספורט חשובה לא רק על מנת להרגיש טוב בעת פעילות ספורטיבית אלא גם על מנת להגן על השדיים. רקמת השד עדינה מאוד ופנים השד עשוי מרקמות עדינות נוספות. פעילות גופנית אינטנסיבית יכולה לגרום לקרעים ברקמות אלו, חזיית ספורט איכותית שמתאימה בצורה מושלמת תבטיח מניעה או מזעור של הנזקים.

בחירה אישית של חזייה

אין לקנות חזיית ספורט במכירות קבוצתיות משום שמדובר על מחיר אטרקטיבי ואין להלוות את החזייה של החברה הטובה. כל אחת והחזייה המתאימה לה וכאן חשוב לא לעשות פשרות. ההתאמה חייבת להיות מושלמת ולהיעשות בהתאם לגודל החזה ואינטנסיביות הפעילות הגופנית. כיום, יש מספר טכנולוגיות שעל פיהן מייצרים חזיות ספורט:

  • דחיסה- טכנולוגיית הקומפרייסיין מצמידה/דוחסת את החזה לגוף במטרה למזער את התנועה של החזה. חזיות ספורט אלו מתאימות רק לבעלות מידה קטנה של חזה, קאפ איי ו-בי.
  • קפסולה- טכנולוגיית האינקפסולשין משמע סגירה מיוחדת של החזה. חזייה זו מתאימה לבעלות חזה גדול יותר, במידות של סי ו- די.
  • טכנולוגיות משולבות- יש חזיות שמשלבות את שתי השיטות ומיועדות לבעלות חזה גדול יותר.

טיפים לקנייה חכמה של חזיית ספורט

  • רצועה תחתונה- יש לוודא שמדובר על רצועה רחבה. רצועה זו חייבת להיות נוחה ולהתאים לגוף בצורה מושלמת. אם בעת הרמת ידיים, הרצועה התחתונה אינה עולה, סימן שהחזייה מתאימה.
  • רצועת כתפיים- יש לבחור רצועות רחבות שיחזיקו בצורה הטובה ביותר את משקלו של החזה. יש לוודא שהרצועות אינן מחליקות מהכתף.
  • בד- תמיד יש לוודא שהבד של החזייה מנדף זיעה. בנוסף, הבד של החזייה חייב להיות חלק. קפל בחזייה יעיד שהמידה אינה מתאימה.
  • מידה- המידה נקבעת על פי היקף הרצועה, הגודל של החזה וגודל הקאפ. חשוב לבצע בדיקה שאכן נבחרה החזיה במידה הנכונה. דבר זה ניתן לעשות על ידי קפיצה במקום או ריצה. דבר זה ימחיש בצורה הטובה ביותר האם החזייה נוחה ותומכת.
  • ברזלים- יש לבחור חזייה ללא ברזלים או תפרים גסים וזאת על מנת שחזיית הספורט לא תשרוט את העור בעת פעילות.
     

המאמר מוגש באדיבות אנאירובי פלוס

פרטים והרשמה