כושר ובריאות
כושר ובריאות
 
טיפים לכושר ובריאותדבקות בספורטהתרגול הגופני למניעת כאבי גבפעילות גופנית, תזונה והארכת תוחלת החייםעיצוב וחיטוב לנשיםתופעת ורידים ברגליים בקיץהפסקת עישון ללא עלייה במשקלכללים לעבודה נכונה בביתשבירת מיתוסים בפעילות גופניתהדרך לבריאות טובהסגולות התהיציבה נכונה וכושר בחגיםאחרי החגיםטיפים לבחירת התעמלותהשפעת הורים על אורח חיים בריאחכמים בשמשהתעמלות משפחתיתהקיץ הגיע - מהי זיעה?כושר והקשר לתהליך הרזייהחזרה לשיגרת הדיאטהמדברות בריאותפרוייקט בסימן החורףתרגילי הרפייה למלחמהפעילות גופנית בחורףאת, הספורט והחיים שלךחשיבות הפעילות הגופניתחשיבות שיעור איזון הגוףפעילות גופנית ואיכות חיינומה זה סטיילינג?מאת רותי טרבסבריאות וכושר בפסחשמירה על כושר בחגים ובחופשותלחטב את המוחתרגילים לקראת הקיץטיפים לשנה חדשהגיל המעברפרוביוטיקהטיפים ותרגילים לישיבה מול מחשבחיזוק רצפת האגןפיגמנטציה ושמירה על עור בריאתרגילי כושר לשחרור בטיסהאיך בוחרים חזיית ספורט ?הפלייליסט המוצלח לפעילות אירוביתהשפעת הפעילות הגופנית על דיכאוןעשר דרכים בהן פעילות גופנית משפיעה לטובה על חייךבריאות השיערלהרגיש טוב עם עצמךטיפוח העור בחורףהשפעת פעילות גופנית על דימוי הגוףסודות בזוגיותמהי זיעה?שרירי בטןכשאת מרגישה טוב, את נראית טובהכושר להתמידנראית כמו שאני מרגישהחידוש עור הפנים לקראת החורףחשיבות פעילות גופנית לאיכות חיינוחכמות בשמשתוצאות הפסקת אימון על בסיס קבועFEMILIFT : ניתוח OUT – לייזר INתקנון הגרלה טיסה למילאנו או לונציה
הריון ולידה
 
דיאטה ותזונה
 
נערות וילדות
 
תרגילי כושר סטודיו סי
 

כיצד לשמור על יציבה נכונה, בריאות וכושר בפסח

חג פסח מגיע, ואתו עבודות הבית, הניקיונות, הקניות, הבישולים, הכלים וכמובן הטיפול בילדים, שיצאו לחופשה של כ-3 שבועות. בכל המטלות הללו נדרשת עמידה רבה ומאומצת על הרגליים, סבלנות וכוח נפשי ופיזי רב.

הפעלה בלתי נכונה של אברי הגוף הינה אחד הגורמים הנפוצים לבעיות גב.

כדי למנוע מיחושים וכאבים, חשוב לעבוד בצורה נכונה ובטיחותית ולסגל הרגלי עבודה נכונים.

טיפים שיעזרו לך לשמור על גופך ויציבתך בזמן עבודות הבית השונות מבית סטודיו C:

 1. בצעי את עבודות הבית ליד משטח עבודה גבוה, שיאפשר עבודה בגב זקוף (בישול, גיהוץ על משטח, המתאים לגובהך).
 2. חשוב לעמוד קרוב לאזור שאותו מנקים ולהימנע ממתיחת יתר של הגוף לאורך זמן .
 3. אם עלייך לנקות במקומות נמוכים- עדיף לרדת לברכיים במקום להיות במצב של כיפוף ממושך המעמיס על הגב והצוואר.
 4. כשאת מרימה או אוספת חפצים מהרצפה עשי זאת בגב ישר ובברכיים כפופות וקרוב לגוף ככל שניתן. יש להתכופף מהברכיים בעת ההרמה ולהרים משרירי הרגליים ולא מהגב.
 5. בעת ביצוע עבודות בית (שטיפת רצפה או שאיבת אבק) אל תכופפי את הגב. אלא כופפי מעט ברכיים ועבדי עם מוט ארוך.
 6. כדאי להיעזר באמצעים המונעים את הכיפוף, למשל – במקום להניח את הדלי על הרצפה, שימו אותו במקום גבוה כמו כיסא או שולחן כך שלא תצטרכי להתכופף הרבה.
 7. אל תשטפי את הרצפה יחפה בכדי למנוע סכנת החלקה.
 8. במידה ואת נאלצת לעמוד זמן רב באותו מקום (בזמן בישול או גיהוץ) השתדלי להעביר מדי פעם משקל מרגל לרגל או להרים רגל אחת על שרפרף קטן ונמוך בכדי להקל על אי-הנוחות.
 9. אל תרימי את בנך/נכדך על הידיים בעמידה, השתדלי לעשות זאת בישיבה ובגב זקוף.
 10. בעת הרמה ונשיאת חפצים יש לוודא שהמשא קרוב למרכז הגוף ככל שניתן. הנשיאה צריכה להיות מאוזנת בשתי הידיים ואין לשלב התכופפות לפנים ביחד עם רוטציה (סיבוב).
 11. הזזת רהיטים כבדים רצוי לעשות בעזרת אדם נוסף ולא לבד.
 12. הרפיה ומנוחה: אחד מהדברים החשובים ביותר הם המנוחה וההרפיה שיש לתת לגוף בסיום יום מאומץ. מומלץ למלא אמבט חם עם מספר טיפות לבנדר ולשקוע בהנאה ולהשתחרר.

מאת: גלית פרי, סמנכ"ל הדרכה בסטודיו C, רשת נשית לעיצוב, חיטוב, כושר והרזיה


 

פרטים והרשמה