כושר ובריאות
כושר ובריאות
 
טיפים לכושר ובריאותדבקות בספורטהתרגול הגופני למניעת כאבי גבפעילות גופנית, תזונה והארכת תוחלת החייםעיצוב וחיטוב לנשיםתופעת ורידים ברגליים בקיץהפסקת עישון ללא עלייה במשקלכללים לעבודה נכונה בביתשבירת מיתוסים בפעילות גופניתהדרך לבריאות טובהסגולות התהיציבה נכונה וכושר בחגיםאחרי החגיםטיפים לבחירת התעמלותהשפעת הורים על אורח חיים בריאחכמים בשמשהתעמלות משפחתיתהקיץ הגיע - מהי זיעה?כושר והקשר לתהליך הרזייהחזרה לשיגרת הדיאטהמדברות בריאותפרוייקט בסימן החורףתרגילי הרפייה למלחמהפעילות גופנית בחורףאת, הספורט והחיים שלךחשיבות הפעילות הגופניתחשיבות שיעור איזון הגוףפעילות גופנית ואיכות חיינומה זה סטיילינג?מאת רותי טרבסבריאות וכושר בפסחשמירה על כושר בחגים ובחופשותלחטב את המוחתרגילים לקראת הקיץטיפים לשנה חדשהגיל המעברפרוביוטיקהטיפים ותרגילים לישיבה מול מחשבחיזוק רצפת האגןפיגמנטציה ושמירה על עור בריאתרגילי כושר לשחרור בטיסהאיך בוחרים חזיית ספורט ?הפלייליסט המוצלח לפעילות אירוביתהשפעת הפעילות הגופנית על דיכאוןעשר דרכים בהן פעילות גופנית משפיעה לטובה על חייךבריאות השיערלהרגיש טוב עם עצמךטיפוח העור בחורףהשפעת פעילות גופנית על דימוי הגוףסודות בזוגיותמהי זיעה?שרירי בטןכשאת מרגישה טוב, את נראית טובהכושר להתמידנראית כמו שאני מרגישהחידוש עור הפנים לקראת החורףחשיבות פעילות גופנית לאיכות חיינוחכמות בשמשתוצאות הפסקת אימון על בסיס קבועFEMILIFT : ניתוח OUT – לייזר INתקנון הגרלה טיסה למילאנו או לונציה
הריון ולידה
 
דיאטה ותזונה
 
נערות וילדות
 
תרגילי כושר סטודיו סי
 

יתרונות וחשיבות שיעור איזון הגוף


למתיחות חלק חשוב ורב בפעילות הגופנית השוטפת. אחד העקרונות הבסיסיים לפעילות גופנית נכונה ובטוחה מתייחס לתכנון פעילות מאוזנת אשר תאפשר שמירה על כוח השרירים ועל גמישותם. להוציא התכתיב הגנטי אשר קובע את צורת היציבה של האדם, מהווים אורך השרירים וחוזקם גורם חשוב ביותר בתפקוד הכללי. חלק אינטגרלי של פעילות גופנית כרוך בהבאת השרירים לאורך ולחוזק המתאימים לקיום יציבה ותפקוד אופטימאלי.

הגמישות מהווה את אחד ממרכיבי הכושר הגופני והיא בעלת ערך רב וחיונית ביותר בפעילות ספורטיבית וכמסייעת בביצוע מכלול המטלות היומיומיות.
גמישות היא יכולת המפרק או מספר מפרקים לנוע במלוא טווח התנועה שלהם.
בחיי היום יום שלנו ישנה חשיבות רבה לגמישות כתורמת לאיכות חיים.

חשוב להבין שהגמישות יורדת עם העלייה בגיל וטווח התנועה של המפרק יורד במידה ולא מתעמלים ופועלים לשימורו.
ירידה והגבלה בתנועתיות המפרק תוביל לירידה באיכות החיים ותנועות בסיסיות ויומיומיות תהפוכנה להיות פחות יעילות ונוחות.

הגורם העיקרי המשפיע על גמישותם של המפרקים הם הרקמות הרכות, וככל שתעלה יכולתן להימתח תגדל תרומתן לעליה בגמישות של המפרק. לכן כשמדברים על גמישות - יש להתמקד בעיקר במתיחת הרקמות הרכות סביב המפרק.
הגמישות מתפתחת כשרקמות החיבור והשרירים מתארכים באמצעות מתיחות סדירות ומתאימות.

להלן מספר דוגמאות הממחישות את חשיבות אימוני הגמישות ושיעורי המתיחות:

1. מתיחות מיועדות ותורמות לשמירה ולשיפור גמישות המפרקים.
אצל ילדים טווחי התנועה גדולים והגמישות טובה, אך ככל שמתבגרים מערכת השלד מאבדת מגמישותה. כתוצאה מכך נפגעת היכולת התנועתית הפוטנציאלית, וגם פעילויות יומיומיות הופכות למעמסה. מדובר בתהליך הדרגתי ומתמשך, שמתחיל בגמר ההתגרמות של השלד.

2. המתיחות מאפשרות לשמר וגם להרחיב את טווח התנועה, ובכך להאט תהליכי הזדקנות שנגרמים מירידה ביכולת של רקמות ושרירים .

3. מתיחות תורמות גם לשיפור היציבה, שהיא פונקציה של איזון בין קבוצות שרירים בגוף, כאשר נגרמת א-סימטריה או קיצור במקום אחד ייווצר שינוי ביציבה, כי הגוף יתכופף לעבר קבוצת השרירים המכווצת.

4. מתיחות תורמות גם לשיפור הקואורדינציה, כי קיימת פעילות הדדית בין השרירים הפועלים לאלה שעושים את הפעולה ההפוכה (אנטגוניסטים).

5. קיים קשר בין פיתוח כוח בשריר לבין אורכו,ושרירים קצרים יאופיינו בירידה ביכולת לפתח כוח.

לסיכום:

אימוני גמישות ומתיחות צריכים להיות מרכיב בלתי נפרד מכל תוכנית אימון של העוסקים בספורט.
הגמישות חשובה ביותר לתפקוד יומיומי ומהווה גורם מכריע באיכות חייו התפקודית של האדם ולכן חשוב להקדיש זמן ולהגיע לשיעורי איזון הגוף המתמקדים יותר במרכיב הכושר של הגמישות.

פרטים והרשמה