כושר ובריאות
כושר ובריאות
 
טיפים לכושר ובריאותדבקות בספורטהתרגול הגופני למניעת כאבי גבפעילות גופנית, תזונה והארכת תוחלת החייםעיצוב וחיטוב לנשיםתופעת ורידים ברגליים בקיץהפסקת עישון ללא עלייה במשקלכללים לעבודה נכונה בביתשבירת מיתוסים בפעילות גופניתהדרך לבריאות טובהסגולות התהיציבה נכונה וכושר בחגיםאחרי החגיםטיפים לבחירת התעמלותהשפעת הורים על אורח חיים בריאחכמים בשמשהתעמלות משפחתיתהקיץ הגיע - מהי זיעה?כושר והקשר לתהליך הרזייהחזרה לשיגרת הדיאטהמדברות בריאותפרוייקט בסימן החורףתרגילי הרפייה למלחמהפעילות גופנית בחורףאת, הספורט והחיים שלךחשיבות הפעילות הגופניתחשיבות שיעור איזון הגוףפעילות גופנית ואיכות חיינומה זה סטיילינג?מאת רותי טרבסבריאות וכושר בפסחשמירה על כושר בחגים ובחופשותלחטב את המוחתרגילים לקראת הקיץטיפים לשנה חדשהגיל המעברפרוביוטיקהטיפים ותרגילים לישיבה מול מחשבחיזוק רצפת האגןפיגמנטציה ושמירה על עור בריאתרגילי כושר לשחרור בטיסהאיך בוחרים חזיית ספורט ?הפלייליסט המוצלח לפעילות אירוביתהשפעת הפעילות הגופנית על דיכאוןעשר דרכים בהן פעילות גופנית משפיעה לטובה על חייךבריאות השיערלהרגיש טוב עם עצמךטיפוח העור בחורףהשפעת פעילות גופנית על דימוי הגוףסודות בזוגיותמהי זיעה?שרירי בטןכשאת מרגישה טוב, את נראית טובהכושר להתמידנראית כמו שאני מרגישהחידוש עור הפנים לקראת החורףחשיבות פעילות גופנית לאיכות חיינוחכמות בשמשתוצאות הפסקת אימון על בסיס קבועFEMILIFT : ניתוח OUT – לייזר INתקנון הגרלה טיסה למילאנו או לונציה
הריון ולידה
 
דיאטה ותזונה
 
נערות וילדות
 
תרגילי כושר סטודיו סי
 

תרגילי כושר לשחרור בטיסה

הקיץ כבר כאן ואיתו גם עונת הטיסות והטיולים

טיסה, גם אם היא מביאה אותנו ליעד החופשה עליו אנו חולמים כבר חודשים, יכולה להיות חוויה ארוכה, מתישה ולא נעימה.

השילוב של הישיבה הממושכת בטיסות הארוכות, האוויר היבש במטוס, לחץ האוויר הנמוך והמחסור בחמצן עלול להגביר את הנטייה לבצקת ברגליים ולעלייה בצמיגיות הדם, וזה מתכון להיווצרות "פקקים" בנוזל הדם או בשם המוכר יותר, קרישי דם.

ניתן למנוע את תחושת העייפות והנוקשות של הגוף ע"י ביצוע תרגילים פשוטים שיובילו להרגשה נעימה וקלילה.

הדבר החשוב ביותר בטיסות ארוכות הוא לשנות מדי פעם את תנוחת הישיבה. כאשר אנו יושבים במצב אחד לאורך זמן ממושך בטיסה עלולים להיווצר קרישי דם, הנקראים טרומבוזה. קרישי הדם עלולים להזיק לנו ולכן, בכדי להמריץ את מחזור הדם, חשוב לקום לעיתים קרובות ככל האפשר מהכסא וללכת הלוך חזור בתא הנוסעים, תוך כדי מתיחת הרגליים והידיים.
 

מספר תרגילים שמאפשרים זרימת דם טובה בישיבה:

הנעת הקרסול וכף הרגל לכל הכיוונים תסייע בהפעלת השרירים העמוקים המניעים ודוחפים את זרם הדם כלפי מעלה ובכך משפרים את זרימת הדם

 1. החלו בסיבובי כף הרגל לשני הכיוונים – (בכיוון השעון ונגדו) בצעו 10 סיבובים לכל צד.
   
 2. כפות הרגליים מונחות על הרצפה – הרימו (נתקו) עקב ימין שחררו והמשיכו לחילופין בניתוק עקב שמאל. בצעו כ – 20 החלפות רגליים.
  המשיכו ב – 20 תנועות צעידה במקום (בישיבה).

   
 3. הליכה  על קצות אצבעות או העקבים אחת לשעה שעתיים.
   
 4. בצעו 5 סיבובי כתפיים לפנים ולאחור.
   
 5. הרימו את הכתפיים לכיוון האוזניים ושחררו אותן בבת אחת – חיזרו על התרגיל 5 פעמים.
   
 6. הטו באיטיות את אוזן ימין לכתף ימין (מבט פונה לפנים) מבלי להרים כתף שמאל – שהו במתיחה זו מספר שניות ועיברו לצד שני – חיזרו על התרגיל 3 פעמים.
   
 7. סובבו את מפרק כף היד 10 פעמים לכל כיוון (בכיוון השעון ונגדו).

              גלית פרי, סמנכ"לית הדרכה סטודיו סי 

 

פרטים והרשמה