אחרי החגים זה עכשיו

10 טיפים לחזרה לשגרה ולגזרה
רובנו עולים במשקל בתקופת החגים. מי יותר ומי פחות. זה קורה במיוחד כשאנו מבלים ביחד עם משפחה או חברים, ונוטים לאכול הרבה יותר ממה שאנו באמת צריכים. איילת נדיב, מנהלת מחלקת דיאטה בסטודיו סי ונוגה מרקו דיאטנית קלינית בסטודיו סי קיבצו עבורנו 10 טיפים לאחרי החגים, תחילת השגרה, והחזרה לגזרה. הנה הם לפניכם:

  1. מודעות –  זה שם המשחק: כדאי להתחיל להיות מודעים למה שאתם אוכלים. התחילו לרשום “יומן מזון” בפנקס קטן בו תרשמו באדיקות מרבית את כל המזונות והמשקאות שאתם מכניסים לפה.
  2. יומן מסע: חשוב להכניס ביומן הפגישות גם מפגש עם הדיאטנית האישית וכן את חוגי הספורט שלכם. חזרו לפעילות הגופנית שעסקתם בה טרם החגים, וגם לדיאטנית האישית שלכם למפגש החד שבועי.
  3. נעים שם בחוץ: נצלו את מזג האוויר הנעים להליכה ולפעילות גופנית מחוץ לבית.
  4. היערכות מקדימה: מומלץ להתארגן מבעוד מועד עם הארוחות במקום העבודה. הכינו מראש כריכים מלחם קל עם ממרחים שונים + שקית ירקות. אפשר גם להביא למשרד אוכל מוכן מבושל מהבית. כך תחסכו אכילה לא מבוקרת בשעות העבודה כשהרעב מציק, ולא תיכנעו בקלות לבורקסים, לפיצה או להמבורגר עם צ’יפס.
  5. אור אדום: כשמגיעים הביתה אל תלכו ישר למקרר. הכינו לכם כוס שתייה חמה כמו קפה או תה.
  6. שיטת הסלמה: איכלו 5-6 ארוחות מסודרות ביום. בחלוקה של 2-3 ארוחות גדולות ו-2-3 ארוחות קטנות. אין לדלג על ארוחות, ובוודאי שלא על ארוחת הבוקר. ארוחת בוקר קטנה חיונית להרגשה טובה לאספקת אנרגיה זמינה לאחר הצום הארוך של הלילה.
  7. הגיוון טעים ובריא: איכלו מזון מגוון מכל רכיבי המזון: פחמימות, חלבונים, שומנים וירקות. אין להפריד בין רכיבי המזון, ואין להתנזר מרכיב מזון אחד או יותר.
  8. מה קודם למה? פיתחו כל ארוחה באכילת ירקות. לאחר מכן איכלו את המנה העיקרית. חשוב שתמיד יהיה לכם בתיק תפוח וכמה שקדים או תמרים.
  9. מים – זה כל הסיפור: הרבו בשתיית מים והימנעו משתייה מתוקה או אלכוהול.
  10. ריבוי בממתקים – לא בבית ספרינו: “נקו” את הבית מחטיפים וממתקים.

 

אני מזמינה אתכם להתחיל מחדש, לעשות שינוי לקראת השנה החדשה. שתהיה לכם שנה טובה ובריאה ובהצלחה רבה!

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תפריט נגישות

X