דבקות בספורט

כיצד מאמצים ספורט כאורח חיים?

דבקות בספורט איננה תכונה מולדת.לעולם לא מאוחר להתחיל בהתעמלות מתונה ולהעלות בהדרגה את הכושר שלכן, גם אם לא התעמלתן כל חייכן, בצורה מסודרת.

פעילות גופנית היא תהליך שנבנה, והיא מותאמת לגיל וליכולות גופניות. כאשר היא נעשית בצורה מותאמת ומבוקרת, היא מביאה תועלת מרובה, מבחינה פיזית ונפשית ומסייעת לשיפור איכות ומשך החיים שלנו.
אז איך נדע איזו פעילות גופנית הינה היעילה ביותר בשבילנו? היכולת של כל אחת מאתנו לבצע סוג מסוים של פעילות גופנית נגזרת מאופי הפעילות ומושפעת ממגוון גורמים פיזיולוגיים סביבתיים ומסתבר שגם גנטיים.
חשוב להתחיל ולהתמיד בפעילות גופנית כבר בגיל הצעיר ולהפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו. אך היות וגופינו בנוי לתנועה ניתן להתחיל ולהתעמל בכל שלב בחיינו, רק חשוב שהפעילות תהיה מותאמת לגיל, למטרות ולמגבלות הפיזיות של המתאמן.

שלושה גורמים עיקריים יעזרו לנו לדבוק ולהתמיד בהתעמלות כאורח חיים בריא:

  • בחירה בהתעמלות שתמשוך אותנו ותגרום לנו להנאה מנטאלית או ו/או פיזית.
  • הפן המנטאלי מתייחס להנאה מהסיפוק שבהצלחה שבביצוע התרגילים ותחושת השיפור וההתקדמות עם הזמן.
  • הפן הפיזיולוגי מכוון לפעילות אירובית אינטנסיבית יותר, הגורמת לשחרור אנדורפינים בגוף. אלה מביאים לתחושת ה-” היי “. זו תחושה ממכרת דיה בכדי לעזור בהתמדה. לעיתים פעילות ספורטיבית מהווה מסגרת חברתית תומכת. הדבר שכיח מאוד באוכלוסייה המבוגרת יותר, שאינה נמצאת כבר במעגל העבודה, וזו לה מסגרת חלופית תומכת.

הבנה והפנמה של תרומת הפעילות הגופנית לניהול אורח חיים בריא וחיוני. עם הזמן, האדם מבין שמרכיבי הכושר הגופני השונים משפרים את תפקודי הגוף שלנו ויכולים לגרום לנו להפוך לאנשים פעילים, נמרצים וחזקים יותר.
בבואנו לבחור את ההתעמלות בה נעסוק, חשוב לדעת כי כושר גופני מורכב מרכיבים שונים, אשר מביאים לשיפור בתפקודי הגוף שלנו ואשר כולם ביחד יכולים לגרום לנו להפוך לנשים פעילות וחיוניות יותר.
כושר גופני הנו מכלול הקשור בתזונה נכונה, הימנעות ממשקל יתר ופעילות גופנית תכופה של מספר פעמים בשבוע שמבוצעת באופן סדיר. עלינו לבדוק את אורח חיינו ולראות כיצד והיכן לבצע את השינוי ומתי לנסות לבצע מאמץ מוגבר יותר, ברמה הגופנית, בהדרגה, על מנת להשיג את השיפור בכושר הגופני.

כושר גופני הוא לא מונח ערטילאי קשה להשגה נהפוך הוא הרבה יותר בהישג ידנו ממה שנראה לנו. יש באפשרותנו להפוך לנשים עם כושר גופני ואיכות חיים טובה על ידי שינויים קטנים בחיי היומיום ברמת התזונה והפעילות הגופנית.
לפני כל פעילות שאנו רוצות להירתם אליה לאורך זמן עלינו לעשות חושבים עם עצמנו ולהחליט איזה מטרות אנו רוצות להשיג. הבחירה צריכה להיות בפעילות שכיף לנו לבצע וזה מה שיאפשר לנו להתמיד בה לאורך זמן.
מחקרים מראים שלא חייבים לשרוף שעתיים בספינינג בחדר כושר וניתן להסתפק גם בפעילות גופנית מתונה על בסיס יומיומי במשך 45 דקות לפחות.

ככל שנהיה פעילות יותר בחיי היומיום שלנו כך יהיו לנו יותר אנרגיות שנרצה להשקיען בפעילות גופנית וכך גם נשרוף יותר אנרגיות.
כל אישה הייתה רוצה שגופה ייראה חטוב ומוצק. המטרה הזו חשובה לנשים רבות, אבל חשובה עוד יותר הדרך. הדרך להשגת גוף חטוב, מלווה בניהול אורח חיים בריא, התמדה וחשוב מכל הקשבה לגוף ולצרכיו הייחודים.
בכך בעצם טמונה הצלחתה של רשת סטודיו סי המספקת ללקוחותיה שיטה ייחודית ומותאמת, המתמקדת בחיזוק השרירים, חיטוב הגוף ועיצובו ומסייעת לשמירה על בריאות הגוף, בעזרת צוות מדריכות מיומן ומקצועי.

סיכומו של דבר, על מנת להתמיד בפעילות גופנית יש להתאים אותה ליכולות הגופניות שלנו, לבצע אותה באופן מבוקר ומושכל, לבחור בפעילות ספורטיבית מהנה, אשר תשתלב בסדר היום ואשר תניב תוצאות בהתאם למטרות שהוגדרו.

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תפריט נגישות

X