הפחתת לחצים של חיי היומיום מועילה להורדה במשקל

סֶרֶנִיטָה (SERENITA) – פתרון לניהול לחצים באמצעות הטלפון הסלולרי

מחקרים שונים  מצביעים על כך שהורדת סטרס לחץ (סטרס) כרוני מאפשרת הורדה במשקל. סֶרֶנִיטָה (Serenita) היא אפליקציה לניהול לחצים, שתוכננה ללמד משתמשים איך להרגיע ולשחרר לחצים בחיי היומיום. כך לדוגמא באחד מהניסויים הקליניים שביצעה החברה שתוצאותיו התפרסמו לאחרונה הפחיתו המשתתפים כ4% ממשקלם לאחר שימוש יומי בתוכנה במשך 8 שבועות.
התוכנה יעילה גם בתהליך ההחלמה והריפוי במגוון מצבים בהם הַסְטְרֶס הוא גורם עיקרי: בטיפול בחרדה, דיכאון, בהפרעות קשב וריכוז, במחלות לב וכלי הדם, בְּטְרוֹם סוּכְּרָתִיִים, במחלת הֲסוּכֶּרֶת, באכילה כפייתית, בטיפולי פוריות, בהפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD), בבעיות אֵין-אוֹנוּת, בפציעות ספורט ובתהליך ההחלמה מניתוחים שונים.

 

חדר כושר רמת גן

 

למעלה: איתור רמת הלחץ ותרגול נשימתי להפחתתו

האפליקציה מבוססת על שנים של מחקר מדעי ביו-טכנולוגי של חברת אקו-פיוז’ן www.eco-fusion.com, שפיתחה פטנט ייחודי שהופך מצלמה של כל טלפון חכם (אנדרואיד או אייפון) לחיישן, שמודד את רמות הלחץ של המשתמש. בהנחת אצבע על המצלמה למשך דקה מקבל המשתמש נתונים על רמת הלחץ בו הוא נמצא, ומיד מוצעים לו תרגילי נשימה בדפוס אישי שמורידים את רמות הלחץ לפי התאמה אישית.  המשתמש מרגיש ורואה בזמן אמת איך משתנה רמת הלחץ שלו תוך שהוא מבצע את התרגול. ככל שמבצעים את התרגול בדייקנות רבה יותר כך מקבלים תוצאות טובות יותר (צוברים יותר נקודות). האפליקציה משיגה נתונים באמצעות החיישן שקורא את דופק הלב, את גמישות גל הלב (שונות זמן המרווחים שבין פעימות הלב HRV) ואת קצב הנשימה, ומעבד נתונים אלה לקביעת רמת הלחץ של המשתמש.

האפליקציה אוגרת את כל נתוני הלחץ והפוקוס ומציגה אותם בטבלאות ובגרפים כדי לראות מגמות שינוי לאורך זמן, שנגישים וזמינים למשתמש ולכל מי שהמשתמש רואה לנכון לשתף בהם (את הצוות הרפואי והטיפולי שלו, את בני משפחתו, חברים לתרגול).

סֶרֶנִיטָה (Serenita) היא כלי אינטראקטיבי ידידותי ונגיש בכל זמן ומקום, שמאפשר תרגול שליטה ברמות הלחץ. יש לזכור, שתרגול חוזר יוצר הרגלים חדשים וקבועים לאורך זמן, ומאמן את המוח האנושי לשלוט ברמות הלחץ – בּיוֹ-פִידְבֶּק – גם בזמנים בהם לא מתבצע תרגול!

לפרטים נוספים על שימוש בקליניקה: info@eco-fusion.com

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תפריט נגישות

X