טיפוח העור בחורף

יובש ואדמומיות בעור הפנים – מה עושים ?

החורף בעיצומו, ויחד איתו תחושות היובש והאדמומיות בעור.

אז מה עושים?

בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, להביא לך את כל הטיפים לשמירה על עור בריא ויפה גם בתקופת החורף….

החורף בעיצומו. כולנו מתחילות להרגיש את היובש מכה בעור הפנים והגוף, והתחושה היא שעורנו מאבד מגמישותו ומהאלסטיות שלו. זה לא קורה רק לכן, אצל כולנו, בחורף העור נוטה להתייבש ולסבול מגירויים ואדמומיות, ולכן זקוק לתשומת לב רבה יותר.
שגרת טיפוח חשובה מאוד בעונה זו מכיוון שתחזוקה נכונה של העור תמנע רגישויות בעור, ותעזור לשמור על עור גמיש, בריא ונעים למגע גם בחורף.

מדוע בעצם נוטה העור להתייבש בימות החורף?

להתייבשות המוגברת בתקופת החורף יש מספר סיבות: מזג האוויר הקר, שינויי הטמפרטורות התכופים בין המקומות הסגורים לפתוחים, ההסקה- שגורמת לעור להתכווץ ולהתייבש, השימוש התכוף במים חמים לצרכי רחצה, והשימוש התכוף יותר בסבון פנים הגורם ליובש או במי פנים עם אלכוהול שגם הם מייבשים את העור.

אז איך מטפלים בעור בחורף?

בכדי לשמור על העור בריא ומטופח, ולמנוע תופעות של אדמומיות יובש וגירויים, אנו ממליצים על אימוץ שגרת טיפוח המתאימה לחורף:

1. ניקוי העור – הקפדה על ניקיון העור ושימוש בסבון פנים בוקר וערב עם תכשיר ניקוי עדין, המתאים לעורכן. סבוקלם פיתחה סבון פנים חדש לעור רגיש, המבוסס על פורמולה חדשנית שאינה כוללת SLS או פארבנים, המייבשים את העור. הסבון מנקה היטב את העור מבלי לגרות אותו, ומבלי להשאיר תחושת יובש. סבון הפנים של סבוקלם מתאים לשימוש בקרב כל מי שעורה רגיש, והוא משאיר תחושה נפלאה של ניקיון ורעננות.

2. לחות והזנה – המפתח לשמירה על העור בחורף הוא לחות. בעלות עור הנוטה לאדמומיות או שומניות יתר, העדיפו להשתמש בקרם לחות עדין ודל שומן, השומר על רמת הלחות בעור. סבוקלם קרם לחות וסבוקלם קרם לחות אקטיב מבוססים על רכיבים פעילים טבעיים ומועשרים ברכיבים אוגרי לחות, המספקים לעור לחות למשך 16 שעות, ומאזנים את רמת הלחות לה העור זקוק (מאזנים את הפרשת הסבום). שני התכשירים היפואלרגנים ומותאמים לעור רגיש ומצויינים להרגעת אדמומיות, גרד וסבוריאה – תופעות המתגברות בעונת החורף. לבעלות עור רגיל עד יבש, מומלץ להשתמש בקרם הזנה עשיר, המועשר בלחות ובויטמינים חיוניים ופועל למניעת יובש. קרם עשיר של סבוקלם מצויין לעונות אלו ויעזור למנוע את תחושת היובש, האופיינית לתקופה זו, ולשמור על עור גמיש ונעים למגע.
לבעלות עור מעורב, מומלץ לשלב בין קרם לחות דל שומן וקרם עשיר יותר – את הקרם הדל שומן למרוח על כל הפנים ולאחר מכן את הקרם העשיר למרוח רק על האזורים היבשים יותר (לרוב לחיים, צוואר ומצח עליון).

3. סרום – בעונה זו, אין זה מספיק להשתמש רק בקרם לחות ומומלץ להשלים את פעולת הלחות עם סרום. את הסרום מורחים תחת קרם הפנים והוא עוזר להגברת הפעילות של הקרם הבא אחריו ע”י החדרתו לשכבות העור העמוקות. סרום מורכב ברובו מ- 95% חומר פעיל, ולכן יכולת החדירה שלו לעור והשפעתו לאורך זמן גבוהה מקרם לחות, מסיכה או קרם לילה. סרום הטיפוח של סבוקלם מצויין לעונות אלו גם בגלל יכולת ההגברה של הלחות וההזנה לעור וגם בזכות תכונות ההרגעה שלו, העוזרות להרגיע את הרגישויות והאדמומיות בעור בעונה זו.

ועוד קצת טיפים לשמירה על העור בחורף….

1. מניעת יובש וסימני מתיחה בגוף – האוויר היבש והקר של החורף גורם אצל רבות מאיתנו לעור שברירי, מגרד ויבש. התחושה של גרד מתחזקת לאחר מקלחת, ובמקרים מסוימים מתפתחת אדמומית ופריחה, שכן המים והסבון עלולים להגביר את היובש. ניתן למנוע זאת ע”י שימוש יומיומי בקרם הגוף המרגיע של סבוקלם, המועשר בשמן אובליפיכה.

2. תזונה נכונה – בחורף הגוף צורך יותר אנרגיה להתמודדות עם הקור, ואת עלולה למצוא עצמך נסחפת לחגיגה קלורית, שאינה מיטיבה עם העור. השתדלי לשמור על תזונה מאוזנת, פעילות גופנית סדירה והקפדה על שתייה מרובה. בנוסף, הקפידי לצרוך כמוסה יומית של תוסף תזונה לעור בריא של סבוקלם, המבוססת על ויטמינים, צמחי מרפא ואנטי אוקסידנטים. כמוסה יומית, תסייע לך לספק לגוף את כלל הרכיבים החיוניים לעור, בכדי למנוע תופעות של אדמומיות וסבוריאה, האטת הזדקנות העור, ושמירה על עור בריא ומטופח לאורך זמן.

3. העדיפו להשתמש במוצרים המותאמים לעור רגיש – בתקופה זו, העור שלכן עדין ורגיש במיוחד, ולכן מומלץ להשתמש בתכשירים היפואלרגניים שגם עברו בדיקות רגישות ונמצאו מתאימים לשימוש על עור רגיש. תכשירים אלו מכילים רכיבים עדינים יותר,
שאינם מגרים את העור או יוצרים רגישויות בעור.

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תפריט נגישות

X