יוצאות לחופשה? כך תשמרו על הגזרה

יוצאות לחופשה? כך תשמרו על הגזרה

מאת: איילת נדיב, דיאטנית קלינית M.Sc, אחראית מקצועית מחלקת דיאטה ברשת סטודיו סי

נופש הוא זמן של הנאה ושחרור, וכתוצאה מכך גם זמן של שינוי באורח החיים הקבוע, כולל בתחום הרגלי האכילה – מה שעלול לגרום לתוספת מיותרת של קלוריות ולהשמנה.

כיצד בכל זאת ניתן ליהנות מהחופשה ומהגיוון באוכל בלי לעלות במשקל?

  • בצעו פעילות גופנית: כן, גם בחופש! קחו איתכן נעלי ספורט ובגדי ספורט נוחים. נסו להגיע לחדר הכושר בבית המלון, לעשות הליכות מהירות באזור או לשחות בבריכה. בחופשות בטן-גב לרוב מופר האיזון בין הקלוריות שאנו מכניסות לבין הקלוריות שאנו מוציאות. פעילות גופנית מגדילה את ההוצאה הקלורית ועל ידי כך יכולה לאזן את הקלוריות העודפות המתלוות לארוחות השונות המוגשות, למשקאות ולפינוקים הנוספים בזמן חופשה. מה גם שפעילות גופנית משחררת חומרים דמויי הורמונים המשפרים את מצב הרוח ומפחיתים את התיאבון. אז אם כבר אתן בחופשה – למה שלא תנצלו את התרוממות הרוח עד תום?
  • המפתח הוא באיזון: הקפידו שארוחת הבוקר תהיה מאוזנת ותכלול מרכיבי חלבון ופחמימות, שתורמים להארכת תחושת השובע. אם אתן נהנות מבופה עשיר, יש למלא את הצלחת בפעם אחת. ניתן לגוון מדי יום במאכלים שונים, וכך ליהנות מהמבחר המוצע.
  • תפנו מקום לירקות: אל תשכחו לפנות מקום בצלחת גם לירקות, שתורמים לתחושת השובע ודלים בקלוריות. כמו כן, העדיפו לוותר על המזונות עתירי השומן.
  • לכו על מלא: העדיפו דגנים מלאים כמו לחמנייה מקמח מלא, פרוסת לחם מלא או מנת ברנפלקס.
  • צירכו פחות שומן: העדיפו גבינות רזות, פרוסת סלמון מעושן או שתי כפות טונה.
  • הביס הראשון טעים כמו האחרון: הסתפקו בטעימה קטנה של מתוקים וקינוחים.
  • הרבו בשתיית מים: במהלך היום הקפידו לשתות הרבה מים. חשיפה לשמש, שהייה בחוף הים ופעילויות שונות גורמות לאיבוד רב של נוזלים ועלולות להוביל להתייבשות. כמו כן, לעיתים כאשר אנו מרגישות צמא, אנו מפרשות זאת כתחושת רעב מוטעית ולמעשה לא מספקות את תחושת הצמא.
  • תעשו סדר: במהלך החופשה חשוב לשמור על סדר בארוחות. גם אם לפעמים קיים הפיתוי לדלג על ארוחה, כדאי לזכור שאם תגיעו לארוחה הבאה מורעבות, ככל הנראה “תטרפו” בלי לשים לב. לא חסרים פיתויים בארוחות ובמסעדות ואם תסתובבו עם תחושת רעב, תתפתו יותר לאכול ממתקים, גלידות וחטיפים במיני בר. כל אלו יעלו לכן גם בכסף וגם בקלוריות. לכן, גם בחופשה, הקפידו לאכול ארוחת צהריים קלה כמו סלט או כריך.

בהצלחה ונסיעה טובה!

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תפריט נגישות

X