כשאת מרגישה טוב, את נראית טוב

כשאת מרגישה טוב, את נראית טוב

איזה כיף להיות אחרי
“אין לי זמן”, “אני צריכה להיות עם הילדים”, “אין לי כוח” הן רק חלק מהסיבות שמונעות מאתנו להתפנות לפעילות גופנית, אבל ברגע שאנו מוצאות את הזמן, נועלות את נעלי הספורט ויוצאות לפעילות האהובה עלינו, אנו מרגישות ש”עשינו זאת”. המאבק המתואר, מתנהל כמעט כל יום בשל מטלות היום, העבודה והילדים. ההתנעה האישית אמנם קשה, אבל אחרי הכול זה משתלם והתחושה העולה בנו לאחר שסיימנו את ההליכה, הריצה, הפילאטיס, אירובי, ריקודי העם או העיצוב היא תחושה של ניצחון אישי.

פעילות גופנית עושה טוב
בעת פעילות גופנית, משתחררים בגופינו הורמונים המסייעים באלחוש כאב ובהרמת מצב הרוח. השינוי בגוף מתרחש בהדרגה וממצב של פנים חתומות אט אט החיוך נמרח על הפנים ותחושת העילוי מתפשטת בגופינו. תחושה זו, שאין טובה ממנה, מסייעת להרגיש טוב ולשכוח מצרות היום וכשאת מרגישה טוב, את נראית טוב.

הג’ינס עולה עלי ואפילו לא ירדתי במשקל
פעילות גופנית מסייעת בחיזוק שרירי הגוף ועיצובם. מיצוק השרירים מסייע לעיתים להצר היקפים ולהראות רזות וחטובות. לא פעם מתאמנות שלי מקבלות מחמאות על כך שרזו למרות שבפועל משקל גופן נשאר זהה. המכנסיים שהיו הדוקות וגבוליות עולות ונסגרות בקלות וכל זה עשוי להתרחש בפרק זמן קצר מתחילת תקופת האימונים.

לישון טוב זה מרזה
חוסר שינה טובה ומספקת מאפיינת את העולם המערבי, טרדות היום ועול העבודה מלווה אותנו לתוך המחשבות ולעיתים מונע מאתנו שינה נינוחה. פעילות גופנית היא אחת הפתרונות הטבעיים המסייעת לגופינו להוציא אנרגיה, ולהתעייף כהלכה וכך אנו עשויות לצנוח לתוך שינה ערבה . מחקרים מורים ששינה טובה ,הנמשכת בין 7-8 שעות בלילה, מסייעת בשמירה על המשקל בעוד ששינה של 5-6 שעות בלילה או שינה מרובה של 9-10 שעות בלילה לאורך תקופת זמן ממושכת, עשויה לגרום לעלייה במשקל של מספר ק”ג במהלך חודשים בודדים.

ביחד זה כיף יותר
פעילות גופנית במסגרת קבוצתית מסייעת לנשים להתמיד בה לאורך זמן. גברים לעומת זאת, נוטים לבצע פעילות יחידנית ולהתמיד בה באופן עצמאי. ככל הנראה, המפגש הקבוצתי מספק הנעה והנאה, סוג של בילוי ותמיכה. החברויות שנוצרות בקבוצות האימון שלי, תורמות לנשים להתמיד שבוע אחר שבוע ואף פעמיים בשבוע. נוצרת מחויבות הדדית וחומות של חוסר נעימות וביישנות מתמוססות עם הזמן.

לעשות בשביל עצמך
תקדישי שעה ביום לעצמך כי את שווה את זה. למעשה זו השעה בה את שמה את עצמך בסדר עדיפות ראשון. השעה הזו תטעין אותך באנרגיות חיוביות, ברוגע ובאושר ותאפשר לך לתת מעצמך הרבה יותר לסביבה.

בהצלחה.

הכותבת היא ענבל דרוקר, דיאטנית קלינית וספורט, מרצה בתזונה במסגרת קורס מדריכי מחול אירובי ועיצוב במכללה אקדמית בוינגייט

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תפריט נגישות

X