מדברות בריאות

מדברות בריאות

חמישה חידושים שלא בטוח שידעתן, על קפה, לחץ בעבודה, בעיות קשב וריכוז, מינרל וספונג’ה ..

 1. לקרוא בקפה
  מחקר שהתפרסם בכתב העת Cancer Epidemiology קובע כי 4 כוסות קפה או תה ביום מקטינות ב- 25% את הסיכון לסרטן הרחם בנשים.
 2. צאו מהלחץ!
  ממחקר שפורסם בכתב העת Occupational and Environmental Medicine עולה כי נשים שהתלוננו על לחץ רב בעבודה היו בסיכון מוגבר עד כדי 50% לסבול ממחלות לב בהשוואה לשנים שאינן לחוצות בעבודה. המחקר, שהחל בשנת 1993, נערך בקרב 12,000 אחיות בגילאי 45-64, והוא עקב אחרי הנשים במשך 15 שנה. גם כשהובאו בחשבון גורמי אורח חיים כגון עישון, עדין היה הסיכון מוגבר בשיעור של 35%.
 3. חשוב שתקשיבו
  ילדים שמבלים שעות ארוכות מול הטלוויזיה ובמשחקי וידאו למיניהם, מכפילים את הסיכון לבעיות קשב וריכוז (ADHD). לדברי החוקרים מאוניברסיטת איווה שבארה”ב, מוחם של הילדים מסתגל למסכים המרצדים ולתמונות המהירות, ולכן בכיתה הם מתקשים לקלוט גירויים חזותיים איטיים יותר ולהתרכז.
  במהלך המחקר ביקשו החוקרים מ- 1323 ילדים בגילאי 7-10 ומהוריהם לתעד את הרגלי הצפייה בטלוויזיה ואת השימוש במשחקי וידאו במשך 13 חודשים, כשבמקביל התבקשו מוריהם לתעד בעיות בקשב ובריכוז של אותם ילדים. נמצא כי הסיכון לבעיות קשב וריכוז הוכפל אצל ילדים שבילו מוך מסכים שעתיים ביום לפחות.
 4. מינרל סלניום (Selenium)
  המינרל הזה עושה עבודה כפולה: הוא פועל גם בתור נוגד חימצון בפני עצמו, והוא גם מאיץ את התהליך הטבעי של יצור נוגדי חימצון אחרים בגוף. במחקר שנערך באוניברסיטת קורנל (Cornell), קיבלו 1,312 מטופלים עם דרגות שונות של סרטן העור תוסף תזונה של סלניום (200 מיקרוגרם ביום) במשך 10 שנים. לאחר 10 שנים, הסיכון לתמותה מסרטן (כל סוג של סרטן) ירד ב- 18%.
  השאיפה: צריכה יומית מומלצת של 55 מיקרוגרם ביום.
  המקור הכי טוב: אגוזי ברזיל (95.7 מק”ג לאגוז), דג פרידה (41.6 מק”ג ל-100 גרם), שרימפס (33.7 מק”ג ל-100 גרם).
 5. בשבחי הספונג’ה
  אין לכם זמן לעשות כושר? התחילו לנקות את הרצפה. שטיפת הרצפה במשך שעה תשרוף 200 קלוריות בערך עבור אישה במשקל של 60 ק”ג וגבר במשקל של 75 ק”ג לערך. הדבר שווה להליכה בת שעה בקצב בינוני, אבל איך שהבית יראה אחרי זה….

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תפריט נגישות

X