עשר דרכים בהן פעילות גופנית משפיעה לטובה על חייך

השפעת הפעילות הגופנית על חיינו

מאת: נועה קלר

במרוצת השנים, גילינו אינספור תירוצים ואילוצים שונים ומשונים בנוגע לנושא החם: “מדוע אני לא יכולה להגיע לאימון היום”. למרבה המזל, עם התפתחות התירוצים (המקוריים מאוד, יש לציין) של המתעמלות, התפתחה גם הטכנולוגיה ואיתה שיטות המחקר העוסקות בהשפעה החיובית שיש לפעילות גופנית על חייך. החלטנו לרכז עבורך את עשר הסיבות המובילות לכך שאסור לך להזניח את הגוף שלך,ובעיקר – למה כדאי שתגיעי לאימון היום:

1. בשביל זמן האיכות שלך עם עצמך – נסי לחשוב על כל העניינים בהם טיפלת השבוע: מדובר בעשרות מטלות קטנות ומטרידות ששואבות ממך את שמחת החיים, האנרגיה, הסבלנות ולעיתים גם את תחושת הזהות העצמית. העיסוק בפעילות גופנית יאפשר לך לפנות זמן איכות עם עצמך,
להיזכר שחוץ מאימא/רעייה/אשת עסקים את גם טלי/שירי/איילת/תמר,
ומגיע לך להשקיע בגוף ובתחביבים שלך.

2. בשביל חיזוק השרירים שלך – פעילות גופנית מחזקת שרירים חשובים ביותר, כמו הגב והבטן האחראיים ליציבה שלך. נשים רבות שהתלוננו בעבר על כאבי גב, זרועות וכתפיים, דיווחו על שיפור משמעותי לאחר התמדה בפעילות גופנית במשך 3-4 פעמים בשבוע, לאורך כמה חודשים.
לא תמיד צריך להשתמש בכדורים ותחבושות-פלא שמחירן מרקיע שחקים,
לפעמים כל מה שצריך לעשות זה להגיע לאימון בסטודיו C.

3. בשביל פעילות המעיים שלך – אימונים קבועים מאיצים את פעילות המעיים,
מה שמוביל להתרוקנות רבה ומהירה יותר ולהקלה בעצירויות.
כל רופא מקצועי ואיכותי לא יערער על העובדה כי מלבד שתיית נוזלים מרובה וצריכת סיבים תזונתיים,
גם פעילות גופנית תהווה חלק גדול מפתרון בעיית העצירות שלך! זה הזמן להגיע לאימון ולהשתחרר.

4. בשביל שיפור הכושר שלך – מי לא הייתה רוצה להרגיש שרמת הכושר שלה הולכת ומשתפרת?
באמצעות התמדה בפעילות גופנית תוכלי לשפר את סיבולת לב-הריאה, להגדיל את נפח שריר הלב,
לנשום עמוק יותר ולסייע לדם בגופך לזרום בקלות. כך את מסייעת בעקיפין לכל האיברים בגופך!

5. בשביל תהליך ההרזייה שלך – אין תחושה משכרת יותר מהרגע שבו את מגלה שרזית והג’ינס נראה עלייך טוב יותר. היות ותקופת החגים “תקפה” אותנו ממש לא מזמן – ייתכן וכרגע את מרגישה בדיוק להיפך, ואין שום סיבה לכך! פעילות אירובית מס’ פעמים בשבוע תעלה את קצב חילוף החומרים שלך, תסייע לך לשרוף יותר קלוריות (גם בזמן מנוחה), ותטיב גם עם תהליך העיכול וקליטת הויטמינים והמינראלים לתאי גופך וכמובן עם חיטוב הגוף הקריטי בתהליך הרזייה.

6. בשביל ההרגשה הטובה שלך – עשיית פעילות גופנית גורמת למוח להפריש הורמון שנקרא “אנדורפין”. אותו הורמון המשתחרר בגוף, גורם לתחושת “היי” של ממש, למצב רוח מרומם ואנרגיות טובות.
מותר לך לתת לעצמך קצת יותר. זכרי כי כשיהיה לך טוב – יהיה לסובבים שלך טוב.

7. בשביל החברות שלך– הגעה לשיעורים בסטודיו C מאפשרת לך להכיר חברות חדשות, לחלוק עמן חוויות וטיפים להתמדה בפעילות גופנית ושמירה על משקל תקין, לצחוק, לרכל ולגלות כיצד גם את יכולה לתרום להן במאבק המשותף לחיות חיים בריאים ומספקים.

8. בשביל עור הפנים שלך – זרימת הדם בעת עשיית פעילות גופנית מסייעת להמרצת וחידוש התאים בעור, לריפוי מהיר יותר של פגמים ופצעונים ולשחרור לכלוך ורעלים דרך הנקבוביות.
אל תשכחי לנקות את העור טוב-טוב אחרי האימון, ותודי לנו אחר כך.

9. בשביל השינה שלך – החל מהאימון השני או השלישי כבר תרגישי בהבדל. פעילות גופנית מוכחת כמשפרת את איכות השינה של האדם מאחר והיא מעייפת את הגוף ומאידך עוזרת לו לנשום בצורה סדירה ותקינה.
סובלת מנדודי שינה? תני לנו לעזור לך.

10. בשביל איזון ההורמונים שלך – גם מי ששונאת להתעמל, מודה בפה מלא: פעילות גופנית קבועה בסטודיו C מסייעת לאיזון ההורמונים בגוף, להפחתת תנודות במצב הרוח לפני קבלת המחזור והדובדבן שבקצפת: להקלה בכאבים והתכווצויות.

גם את יכולה לפרגן לעצמך 3-4 פעמים בשבוע בהן את משאירה את העיסוקים בחוץ,מתרכזת בעצמך ומתקרבת להרגשה אמיתית של C.
העולם? הוא יסתדר בלעדייך שעה-שעתיים.

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תפריט נגישות

X