הירשמו עכשיו למועדון הלקוחות שלנו וקבלו הנחות וגישה למבצעים מיוחדים

דיאטה ותזונה

צלוליט

הצלוליט נגרם משקיעה בלתי אחידה וכליאה של שומן במרווחים בין השרירים במעטפת השרירים ובתוך שכבת השומן התחתונה (היפודרמיס). מעטפות השרירים והמרווחים בין השרירים אינם נמצאים בגובה אחיד לכן השומן מצטבר בהתאם לגובה השונה וזאת הסיבה ליצירת שקעים.

צלוליט היא בעיה בעיקר של נשים אך היא יכולה לתקוף גם גברים, באחוזים יותר נמוכים. גם נשים רזות סובלות מבעיה זו אך חשוב לציין שככל שכמות השומן בגוף תעלה, במיוחד באזורים של הישבן והירכיים כך עולים הסיכויים להיווצרות צלוליט.

מהם הגורמים להופעת רקמה זו:

שני גורמים עיקריים משפיעים על עובייה של הרקמה השומנית התת-עורית הזאת:

המאזן הקלורי כלומר, המאזן שבין כמות הקלוריות שאנו אוכלים לבין האנרגיה שאנו מוציאים. הרקמה השומנית בגוף מהווה את המאגר הקלורי של הגוף. עודף המזון שאינו נשרף נהפך לרקמה שומנית, שמצטברת מתחת לגוף ומרפדת את גופנו.

גורמים תורשתיים המיקום של הרקמה השומנית מושפע לא במעט מגורמים תורשתיים. כולנו מכירים נשים רזות, השומרות על דיאטת הרזיה כל ימיהן, שמשקלן הנמוך אינו מספיק להיפטרות מאותן “כריות” שומן באזורי הירכיים. האזורים שבהם מתרכזת אותה רקמה שומנית מושפעים גם מגורמים תורשתיים וגם מגורמים הורמונאליים. הרקמה השומנית הזאת נבנית מוקדם מאוד בגיל הילדות והבגרות וכל אימת שהגוף מקבל עודפי קלוריות, הרקמה השומנית הזו הולכת ותופחת.

הורדת הצלוליט אפשרית על ידי הורדת אחוזי השומן בגוף- כך יורדת מסת השומן התת- עורית מכל הגוף ובתוך כך גם מהאזורים מוכי הצלוליט.

הדרך הטובה והבריאה ביותר להורדת אחוזי השומן בגוף, היא כניסה לאורח חיים בריא יותר, הכולל תזונה נכונה ונבונה ותוכנית אימון גופני הכוללת אימונים אירוביים בשילוב אימונים לחיזוק כוח השרירים.

השפעתה של הפעילות הגופנית על הצלוליט היא במניעתה והפחתתה שכן אורח חיים נכון הכולל תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה יעזור במניעת הצטברות השומן.

פחות שומן = פחות צלוליט.

הפעילות הגופנית בשיטת סטודיו C המתמקדת בחיזוק ועיצוב כל אותם אזורים בהם יש ריכוז רב יותר של “צלוליט”(בעיקר באזור הירכיים והישבן) עשויה בהחלט לשוות לאזור מראה אסתטי ומוצק יותר ואף להוריד כמה סנטימטרים מן ההיקף.

חשוב להתמיד ולשלב בין מגוון הפעילויות המוצעות לך בסטודיו C:

אימונים אירוביים (אירובי, אימון מחזורי, היט עיצוב דינמי ..) המובילים לשריפת קלוריות לבין שיעורי העיצוב ובנוסף כמובן לשמור ולהקפיד על תזונה נכונה ומבוקרת.

במסגרת הדיאטה הנשית – ישנה הכוונה לתזונה נכונה הכוללת התייחסות להורדה של אחוזי השומן בגוף. כחלק מההמלצות התזונתיות שעוזרות לעידוד של פירוק רקמת השומן הינה הורדה של צריכת שומן רווי וכולסטרול בתפריט היומי, בחינה נכונה של תוויות מזון, הכוונה לצריכה מוגברת של ירקות ופירות והתבססות על דגנים מלאים ושמנים מן הצומח כגון – שמן זית, קנולה וכו’.

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תפריט נגישות

X