תה – המשקה החורפי הבריא ביותר

לקראת החורף התה הופך להיות הפינוק המושלם. יתרונו המרכזי של התה טמון בכך שהוא טבעי לחלוטין. התה אינו מכיל תוספים כגון חומרי טעם וצבע, או חומרים משמרים. תה ללא תוספת של סוכר, הוא משקה נטול קלוריות ומשמש מרכיב חיוני בשמירה על איזון הנוזלים בגוף.

התה מכיל הרבה פחות קפאין מהקפה ולכן רצוי להחליף כוס קפה בכוס תה!
מחקרים מראים כי שתייה של שלוש כוסות תה או יותר ביום טובה כמו שתייה מרובה של מים, ואף יכולה להיות בעלת יתרונות בריאותיים נוספים.

ישנם מספר סוגים של תה:

התה השחור
קיים במספר ווריאציות. מסייע לגוף להתמודד עם מחלות החורף, לחיוניות ולהגברת הצלילות המחשבתית.

תה ירוק יותר בריאות בכל לגימה
סוג נוסף של תה הוא התה הירוק. התה הירוק עשוי מעלי תה שעוברים ייבוש עדין, וכך משמרים גם את הצבע הירוק וגם את מקסימום הבריאות הטבעית שבצמח התה. סגולות הבריאות של התה הירוק ידועות בסין כבר למעלה מ 5,000 שנים .ברפואה הסינית התה משמש לריפוי מחלות זיהומיות, הצטננויות, להקלה על מערכת העיכול ומערכת העצבים. בשנים האחרונות גם המערב מגלה את הסגולות הללו והתה הירוק .מדעני המערב גילי שהרכיב הבריאותי שמאפיין את התה הירוק הוא נוגד חמצון חזק ועוצמתי ממשפחת הקטצ’ינים וכינויו EGCG והוא יכול לסייע בהורדת רמות הכולסטרול ובמניעת מחלות לב, במניעת מחלות כמו אלצהיימר, פרקינסון ואפילו סרטן. ובנוסף, יש מידע מחקרי רחב על יכולת ה EGCG שבתה הירוק לעודד את קצב חילוף החומרים ולתרום לתהליך ההרזיה. בניסוי שנערך נמצא כי צריכה משולבת של קפאין – EGCG, שני חומרים המצויים בתה הירוק, חל שיפור ניכר בשריפת השומנים.

חשוב להדגיש כי לתה בתיונים יש את אותן הסגולות הבריאותיות כמו של תה בתפזורת. לכן, ניתן בהחלט להקל על עצמיכם. לשתות 2-3 כוסות תה ירוק מתיונים וליהנות מהבריאות שבתה הירוק. מומלץ לשתות ספל תה ירוק לאחר הארוחה כך גם תקלו על העיכול וגם תתרמו לתחושת השובע.
מחקרים מראים גם כי נוגדי החמצון שבתה הירוק יכולים לסייע במניעת הדבקות בשפעת.

חליטות צמחים, בריאות מגוונת מהטבע
בנוסף לתה השחור והירוק קיימים מגוון רחב של חליטות צמחים ופירות בטעמים רבים ומגוונים. חליטות הצמחים מורכבות מעלי צמחים ( כגון לימונית ולואיזה) מפירות (כגון פירות יער ותפוחים) ואפילו מגזעים (כמו קינמון) חלק מהרכיבים הבריאותיים שיש בצמחים מגיעים דרך המיצוי למים , צובעים אותם ומוסיפים גם טעם וגם רכיבים בריאים כגון ציטרל הנמצא בלימונית ובמליסה ונצפה כהורג תאים סרטניים ופוליפנולים נוגדי חמצון הנמצאים בפירות כמו חמוציות ורימונים. החליטות לא מכילות כלל קפאין ולכן הן מומלצות במיוחד לשעות הערב ולפני השינה ונזכיר את חליטת הקמומיל הידועה כתורמת לרגיעה ולשינה טובה.

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תפריט נגישות

X