תה ירוק זה כל הסיפור…

הוא טוב לעור, לדיאטה ולמוח. מחקרים חדשים מייחסים לתה הירוק יכולות נפלאות, לכו לשתות.

בשנים האחרונות המערב מגלה את מה שהסינים החכמים ידעו כבר לפני אלפי שנים: התה הירוק הוא משקה “חובה” לכל מי שרוצה לשמור על הבריאות.
תרומתו של התה הירוק לבריאות מהווה כיום את אחת מחזיתות המחקר הדינמיות והמרתקות ביותר. המידע והמחקרים החדשים שמתפרסמים בכל חודש אודות התה הירוק ותרומתו לבריאות, הביאו לכך שמתקיים זו הפעם הרביעית קונגרס מדעי עולמי המוקדש כולו לתה ותרומתו לבריאות. כינוס כזה מתקיים אחת לשנתיים, בכל פעם במדינה אחרת. הגוף העומד מאחורי הכינוס הוא החברה העולמית לחקר האנטיאוקסידנטים הבריאות והתזונה.

לפי מחקרים שהוצגו בכנס השנה, עולה כי אם תשתו תה ירוק בכל יום, תהיו יותר בריאים וכנראה גם רזים יותר.
פרופ’ מרווין אדיס, יו”ר נתן את ההרצאה הפותחת וציין כי התה ובמיוחד התה הירוק הוא האנטיאוקסידנט האולטימטיבי שמשתלב בצורה נהדרת באורח החיים היומי ויכול להקטין את כמות הרדיקלים החופשיים ולקחת חלק חשוב במלחמה נגד מחלות העולם המערבי כמו השמנה והזדקנות.
“תה ירוק מכיל נוגד חמצון עוצמתי במיוחד המכונה EGCG”, אומרת יעל אברבוך, דיאטנית ויסוצקי, שהשתתפה בכנס. מחקרים מדעיים מצביעים על כך כי ל EGCG יש יכולת לסייע בהורדת רמות הכולסטרול ובמניעת מחלות לב, במניעת מחלות כמו אלצהיימר, פרקינסון ואפילו סרטן.

רכיב ה-EGCG יעיל, מתברר, גם לדיאטה. מחקרים מראים כי, תה ירוק מסייע בהפחתת אחוזי שומן בגוף, משטיח בטן, נלחם ברעלים ואם שותים אותו בכמות מספקת, הרי שניתן לראות ירידה של קילו וחצי לאחר שלושה חודשים, בהנחה ששומרים על תפריט שפוי.
גם על עכברי מעבדה משפיע נוגד החמצון שבתה הירוק. בגיליון האינטרנטי של העיתון המדעי המכובד OBESITY התפרסם מחקר שמראה כי עכברים שקיבלו EGCG בנוסף לתפריט עתיר שומן עלו במשקל ב 45% פחות מקבוצת ביקורת של עכברים שקיבלו את אותו התפריט אך ללא EGCG. החוקרים מצאו כי הקבוצה שקיבלה EGCG הפחיתה את ספיגת השומן מהתפריט והפרישה אותו מהגוף. בנוסף, הם דיווחו כי ה EGCG מעכב את האנזים ליפאז שמטרתו לאגור שומן בגוף. כך שהתה הירוק עוזר למניעת ההשמנה בשתי דרכים גם מקטין את היכולת לאגור שומן וגם מקטין את ספיגת השומן.
לא רק במניעת השמנה מסייע התה הירוק אלא גם במניעת הזדקנות. לדברי ד”ר סילק דה ספירט, העור מזדקן מהר יותר מכל שאב האיברים בגוף. ” זאת בגלל שהעור חשוף יותר לפגעי הסביבה כמו קרינת שמש זיהום אויר וכ”ד.”, היא מסבירה, ההזדקנות של העור מפריעה לנו במיוחד כי היא נראית לעין . במחקר שביצעה, לקחו שישים נשים שמחציתן שתו תה ירוק ומחציתן נוזל כלשהו. לאחר שישה שבועות נבדק מצב העור והאלסטיות שלו, המחקר מצא כי קבוצת התה הירוק שיפרה את מראה העור והאלסטיות שלו.

ד”ר סילביה מנדל, חוקרת בכירה במחלות מוח ניווניות (כגון אלצהיימר ופרקינסון( בפקולטה לרפואה בטכניון, חברה בוועד המארגן ומרצה בכנס, הציגה מחקרים שבוצעו במעבדתה ומראים כיצד ה EGCG, שהוא הפוליפנול העיקרי שבתה הירוק יכול לסייע להפחית את הסיכון לחלות במחלת אלצהיימר ופרקינסון ולעזור להגן על המח מפני הזדקנות.

חשוב להדגיש כי לתה בתיונים יש את אותן הסגולות הבריאותיות כמו של תה בתפזורת. לכן, ניתן בהחלט להקל על עצמיכם. לשתות 2-3 כוסות תה ירוק מתיונים וליהנות מהבריאות שבתה הירוק. מומלץ לשתות ספל תה ירוק לאחר הארוחה כך גם תקלו על העיכול וגם תתרמו לתחושת השובע.

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תפריט נגישות

X