FEMILIFT : ניתוח OUT – לייזר IN

טיפול חדשני

FEMILIFT : ניתוח OUT – לייזר IN

ד”ר רונן גולד

מומחה למיילדות , גינקולוגיה, אורוגינקולוגיה, כירורגיה אגנית משקמת ופלסטיקה גינקולוגית.

נשים רבות סובלות מבעיות אשר משפיעות על איכות חייהן:

 1. דליפת שתן במאמץ- כלומר דליפה בעת צחוק, שיעול, קפיצה, ריצה, הרמת משאות ועוד.
 2. רפיון דופנות הנרתיק בעקבות שינויים עם הגיל ולאחר לידות.
 3. יובש נרתיקי
 4. כאב במבוא הנרתיק.
 5. שינויים בצורה וצבע של אזור העריה.

בעיות אלו גורמות לסבל , ירידה באיכות חיים, קשיים ביחסי מין, ירידה בהערכה עצמית ועוד.

נשים רבות אינן פונות לטיפול בגלל בושה והן בגלל מחשבה מוטעית כי אי אפשר לטפל בבעיות אלו.

אנו מדברים על 3 קבוצות נשים:

נשים צעירות שעדיין לא ילדו ומעוניינות בשיפור אסתטי.
נשים לאחר ובין לידות המעוניינות לטפל בשינויים שחלו בעקבות הלידות..
נשים מבוגרות עם שינויים עקב גיל. .

דליפת שתן במאמץ

דליפת שתן במאמץ היא בעיה המשפיעה על מיליוני נשים בעולם .מעריכים כי לפחות 35% מנשים סובלות מבעיה זו ברמה כזו או אחרת.
מדובר בבעיה השכיחה יותר מבעיות רפואיות כגון יתר לחץ דם, סוכרת, דיכאון, אוסטיאופורוזיס ועוד. מעבר לפגיעה הרפואית מדובר בהוצאה כספית ניכרת הן למטופלים והן לחברה. הצפי כי עם עלית תוחלת החיים המתמידה שיעור הנשים הסובלות ילך ויעלה. התיאוריה שמה את הדגש בטיפול בתמיכה של הפאציה הסב-אורטרלית.
נכון להיום יש עשרות ניתוחים המוצעים לטיפול בבעיית דליפת שתן במאמץ. לגבי יעילותם ידוע כי היא נעה בטווח הקצר(שנה עד 5 שנים) בין 75% ל 95% ובטווח הבינוני ( 5 עד 10 שנים) יעילותן יורדת ל 80%- 60% ובטווח ארוך ( מעל 10 שנים) ירידה נוספת ל 42% עד 75%.
טיפול נוסף מקובל לנשים עם דליפת שתן במאמץ הינו תרגול שרירי רצפת אגן. לגבי טיפול זה ידוע כי רוב הנשים אינן מתמידות בטיפול וגם באלו המתמידות
שיפור הינו כ 40% בלבד ..

התקדמות בטכנולוגיה הרפואית , בטכנולוגית לייזר וההבנה ביכולתה לשפר תפקוד הרקמות התומכות בשופכה ע”י REMODELING, וכן יצירת קולגן חדש , ומטריקס בין תאי חדש וחזק יותר הביאה לפיתוח FEMILIFT טיפול בלייזר לדליפת שתן במאמץ. מדובר בטיפול חדשני אשר יתרונותיו רבים: אין צורך באשפוז, אין צורך בהרדמה, מדובר בטיפול קצר האורך כ 10-15 דקות בלבד. הטיפול נעשה במרפאה עם חזרה מידית לפעילות, נכון להיום אחרי עשרות אלפי טיפולים ברחבי העולם לא דווח סיבוך אחד בניגוד לניתוחים בהם דווח על פגיעות בשלפוחית, שופכה, מעי, כלי דם, קושי במתן שתן, זיהומים, ועוד.

אחוזי ההצלחה מדווחים בספרות הן כ 77% לפי לאחר שנה. מחקר שנעשה בארץ בדק 30 מטופלות 80% דיווחו על ריפוי ו/או שיפור משמעותי, המחקר הוצג בכנס FIGO האחרון במונטריאול. עבודה נוספת מאת Elias, J.A מארגנטינה מראה כי בקרב 30 נשים שסבלו מדליפת שתן במאמץ לאחר שנה התוצאות בטיפול בלייזר CO2 היו דומות לתוצאות בניתוח..

נקודה חשובה נוספת הן נשים אשר לא סיימו את תכנון המשפחה. נכון להיום מלבד פיזיותרפיה על כל מגבלותיה אין לנו טיפול יעיל להציע להן.
לאוכלוסייה זו ניתן היום להציע טיפול בלייזר להקל על מצוקתן.

רפיון דופנות הנרתיק

בעקבות שינויים החלים עם הגיל, לידות יש חולשה של הרקמות התומכות באגן ובנרתיק הגורמות לתחושה של רפיון וחולשה נרתיקיים, בלט נרתיקי, ירידה בתחושה בעת קיום יחסי מין . טיפול פאמיליפט בלייזר גורם ליצירת רקמה תומכת חדשה וחזקה יותר.

יובש נרתיקי

נשים מניקות לאחר לידה, נשים לאחר כריתת שחלות, נשים במנופאוזה חוות שינויים בנרתיק עקב ירידה ברמות אסטרוגן. שיניים אלו עלולים לגרום ליובש נרתיקי המתבטא באי נוחות, עקצוץ, כאב נרתיקי וכאב ביחסי מין. הטיפול בלייזר גורם לעלייה בהפרשות הנרתיק. מחקרים רבים בנושא הראו שיפור באטרופיה נרתיקית עם טפול לייזר המתבטא הן במחקרים היסטולוגיים, והן באיכות החיים של המטופלות הטיפול קיבל אישור FDA מדצמבר 2014.
ארגון ה NAMS (איגוד אמריקאי למנופאוזה) הכניס לאחרונה את הטיפול בלייזר כקו שני ביובש נרתיק לנשים שלא הגיבו לטיפול באסטרוגן או נשים שאינו יכולות לקבל אסטרוגן.

תסמונות כאב במבוא העריה

כ 12% מהנשים סובלות מכאב באזור הכניסה לנרתיק ( וסטיבוליטיס, וולוודיניה).עד היום לא כל כך ברור מהו המנגנון הגורם לתופעה זו ולכן גם הטיפול בבעיה הינו מוגבל. הכאב מפריע הן בתפקוד יומי, מקשה על לבישת ביגוד הדוק וכן מקשה בקיום יחסי מין.
גם כאם הטיפול בלייזר גורם לשינויים ברקמה ויצירת רקמה חדשה עם הפחתה בכאב.

מטרתו של הפאמיליפט הוא להחזיר את החיוניות האלסטיות והמוצקות של רקמת הנרתיק.

פאמיליפט היא טכנולוגיה רפואית לא ניתוחית מבית אלמה לייזר’ס, שנועדה לתת לראשונה בהיסטוריה מענה טיפולי בלייזר ללא ניתוח, ללא הרדמה, ללא כאבים וללא זמן החלמה, למצבים נשיים שעד היום ניתן היה לטפל בהם באופן חלקי בלבד באמצעות פיזיותרפיה מכוונת או באמצעות כירורגיה ולבעיות שטיפול תרופתי או אחר נתן מענה חלקי.

טיפולי פאמיליפט מיועדים לנשים בכל הגילאים החשות חוסר שביעות רצון מהאזור האינטימי בגופן לאחר הריון ולידה, או עקב תהליכי ההתבגרות הטבעיים. הסיבות לחוסר שביעות הרצון הן עקב בעיות יומיומיות כגון דליפת שתן במאמץ, יובש בנרתיק, או נרתיק מורחב, סיבות המעיבות על קיום שגרת יומיום רגילה ומגבילות נשים מקיום פעילות ספורטיבית, או מקיום יחסי מין מלאים ומספקים. בין הסיבות המביאות נשים לידי טיפול פאמיליפט בולטת במיוחד תופעת דליפת השתן במאמץ, שעל פי מחקרים סובלת ממנה אישה אחת מכל ארבע נשים בחברה המערבית. יתרון נוסף לטיפולי פאמיליפט הוא השיפור בתחושה בזמן יחסי המין עקב הוספת לחות לנרתיק והצרתו. ללא הטיפול עלולים יובש בנרתיק ונרתיק מורחב לפגוע בדימוי העצמי, לגרום לתחושת בושה ובמקרים קיצוניים אף עלולים להוביל להימנעות מקיום יחסים, דבר היוצר ריחוק וניכור בין בני זוג ובמקרים מסוימים אף עלול להביא לפרידתם.

בדיוק לצורך מתן מענה לא ניתוחי למצבים שתוארו לעיל, פותחה טכנולוגית פאמיליפט.

בכדי להעריף האם הטיפול מתאים על כל מועמדת לעבור הערכה ע”י אורוגינקולוג מומחה.

כך מתבצע ההליך:

הפעולה מתבצעת במרפאה (לא בחדר ניתוח), באמצעים סטריליים חד-פעמיים, מוחדרת ידית הלייזר אל תוך הנרתיק כאשר הטיפול מבוצע ע”י אורוגינקולוג , המוסמך לטפל במכשיר.

קרני לייזר מסוג 2CO יוצרות באופן שיטתי והדרגתי חירור מיקרוסקופי המגרה את הרקמה הרירית של פנים הנרתיק. התוצאה היא גירוי ייצור קולגן חדש ועוד חלבונים ויצירת כלי דם חדשים המהווים את אבני הבניין של הרקמה, ונוצר אפקט המרים את פני הרקמה ומחזיר אותו למקומו הקודם.

כתוצאה מכך :

 • מתוקנת דליפת שתן במאמץ .
 • החזרת הלחות והחיוניות של רקמת הנרתיק.
 • מיצוק והצרת הנרתיק.
 • היעלמות היובש בנרתיק והצרתו משפרים את התחושה בזמן קיום יחסים.
 • הפחתת כאב במבוא הנרתיק
 • הצערת מראה האזור האינטימי

על מנת להגיע לאפקט מקסימלי יש לבצע מספר טיפולים. את האפקט המקסימלי ניתן לחוש בתוך שלושה עד שישה חודשים מתחילת הטיפול.

מה הסיכונים והסיבוכים אפשריים ?

ככלל פאמיליפט הוא תהליך בטוח וללא תופעות לוואי. אם זאת לפעמים ייתכנו תופעות לוואי קלות כגון כאבים, אי נוחות או הפרשות וגרד.
תופעות לוואי חמורות נדירות ביותר.

מה תהליך ההחלמה ?

לפאמיליפט אין זמן החלמה מאחר ולא מדובר בנתוח קלאסי עם חיתוך רקמה או הרדמה.
ניתן לחזור לפעילות רגילה כמה שעות לאחר הפעולה. אנו ממליצים להימנע מיחסי מין לפחות 72 שעות לאחר הפעולה.

יתרונות הפאמיליפט כוללים:

 • טיפול לא פולשני
 • טיפול קצר בן כ 15 דקות בלבד
 • טיפול סטרילי במכשור חד פעמי המונע הידבקות
 • חזרה מידית לשגרה ללא זמן התאוששות
 • מינימום תופעות לוואי לאחר הטיפול

אז למה שלא תעשי משהו טוב בשביל עצמך?

טיפול FEMILIFT מוכר על ידי חברות הביטוח כטיפול רפואי פרטי.

למידע נוסף ניתן לפנות לניקה אינבטוב – מנהל מותג FEMILIFT ISRAEL

חייגי : 054-7771537

הכנסי לשמוע עוד על השיטה

מאמרים שיכולים לעניין אותך

תפריט נגישות

X